Tekstylia hotelowe – detale, które odróżniają od konkurencji

Tekstylia hotelowe – detale, które odróżniają od konkurencji

Hotele z podobnej półki cenowej często wpadają w pułapkę jednakowości, decydując się na aranżację przestrzeni w najbardziej przewidywalnym stylu, standardowe menu czy ofertę usług. Nie tędy droga – konkurencja na rynku hotelowym nie śpi, a jeden nieudany sezon może tu stanowić o wypadnięciu z obiegu. Jeśli w danej chwili nie mamy możliwości całkowitej odmiany wyglądu wnętrza, warto zainwestować na początek w pozornie drobne elementy, jak używane w pokojach tekstylia, by zrobić na gościach niezapomniane wrażenie.

Naturalne materiały – dbałość o zdrowie klientów

pościel komplet

Większość hoteli wybiera zasłony czy pościel, kierując się w pierwszym rzędzie stroną praktyczną utrzymania ich w czystości oraz dopasowaniem kolorystycznym do wystroju pokoju. W tym względzie warto pójść o krok dalej, zastanawiając się nad składem konkretnych materiałów i ich wpływem na samopoczucie klientów. Alergie to obecnie bardzo powszechny problem, który dotyczy ogromnej części społeczeństwa w każdym wieku. 

Wybierając tekstylia hotelowe, pomyślmy zatem o takich tkaninach, które nie zniszczą się zbyt szybko przy praniu w antyalergicznych środkach czyszczących, a także nie będą dobrym miejscem do nadmiernego rozwoju roztoczy. Dotyczy to nie tylko najbardziej oczywistych wyrobów, jak pościel czy ręczniki, ale również zasłon, które na ogół wymieniane są rzadziej i dlatego mogą stanowić rezerwuar groźnych alergenów.

Mądre zakupy tekstyliów – najlepiej u źródła

W wyborze odpowiednich tkanin jest w stanie nam pomóc dobry producent materiałów, w którego ofercie znajduje się również wyposażenie hotelowe. Firma tego rodzaju będzie posiadać spore rozeznanie w rodzajach materiałów oraz ich właściwościach. Kupno pościeli czy firan bez pośredników to mądre posunięcie również ze względów finansowych, jako że wymiana tego rodzaju artykułów w hotelu to z całą pewnością poważna inwestycja, którą trzeba stosunkowo często powtarzać. 

Na szczęście oferta hotelowa producentów tekstyliów uwzględnia te ograniczenia, pozwalając właścicielom takich obiektów na zakup wyjątkowo dobrze wykonanych produktów w niezwykle atrakcyjnych cenach. Znalezienie takiego źródła pozyskiwania wspaniałej pościeli może się z powodzeniem stać sekretnym sposobem, za pomocą dany hotel odróżni się od konkurencji.