Projekty aranżacje

Portal ogólotematyczny

Angażujące prezentacje w Power Point. Musisz to wiedzieć, jeśli chcesz być dobrym liderem albo wykładowcą

Niezależnie od tego, czym się zajmujesz na co dzień, jeśli w ramach swoich obowiązków musisz tworzyć prezentacje w Power Point, sama znajomość podstawowych funkcji tego programu to stanowczo za mało. Obrazki i tekst, nawet na ładnym tle i z animacją, to jeszcze nie wszystko. Dlatego warto dowiedzieć się, jak tworzyć naprawdę angażujące prezentacje.

Przyciągnij uwagę odbiorcy

Czy wiesz, ile trwa skupienie u kogoś, kto słucha twojego wykładu? Zazwyczaj około 10, maksymalnie 15 minut, a w wielu przypadkach nawet mniej. Obecnie przywykliśmy do szybkich, krótkich treści – a zatem prezentacja powinna zostać tak przygotowana, aby ciągle przyciągała uwagę. W innym przypadku każdy z twoich odbiorców po prostu się wyłączy i… najpewniej zajmie rozmową albo swoim telefonem.

Infografiki

Większość ludzi nie lubi czytać długich ścian tekstu. Im więcej napisów – tym gorzej, zwłaszcza podczas prezentacji. Bloki tekstu odstraszają i zmniejszają uwagę. Dlatego do przekazywania najważniejszych treści powinieneś raczej stosować infografiki. Krótkie, wymowne, podkreślające najważniejsze cechy przedstawionego problemu. Takie obrazki czy nawet krótkie video z pewnością sprawdzi się lepiej i skuteczniej zachęci audytorium do słuchania.

Triki, które pomogą ci prowadzić dyskusję ze słuchaczami

Każda prezentacja Power Point powinna iść w parze z dobrze przygotowaną wypowiedzią i zwrotami, które pomogą ci prowadzić dialog z publicznością. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie triki zastosować, jak zwracać się do odbiorców i jak wciągać ich w rozmowy, z pewnością pomoże ci w tym profesjonalny kurs. Spróbuj – przekonasz się, że warto.