Projekty aranżacje

Portal ogólotematyczny

Czym jest bruzdownica?

Bruzdownice pozwalają nam na uzyskanie równych oraz precyzyjnych szczelin i to nawet w bardzo trwałych materiach. Mowa o podłożu, murach oraz ścianach. Jak działają, jakie konkretnie mają funkcje? Co powinniśmy o nich wiedzieć? Dlaczego bruzdownica wypożyczalnia to taka popularna usługa?

Bruzdownica wypożyczalnia to naprawdę potrzebna usługa. Mało kto z amatorów posiada własną bruzdownicę. Raczej jest ona stosowana przez profesjonalistów. Są to specjaliści pracujący w kamieniarstwie, budownictwie oraz podczas wykonywania instalacji. Dzięki bruzdownicy możemy wykonywać szczeliny o wybranej głębokości i szerokości w bardzo twardych materiałach. Radzi sobie świetnie w cegłach, betonie oraz kamieniu. Urządzenie osiąga bardzo dużą moc dzięki swojemu silnikowi elektrycznemu, napędzanemu dwiema tarczami diamentowymi. Między nimi jest odstęp, który regulowany jest dystansowymi tulejkami. Wielkość otworów osiąganych zwykle osiąga grubość do około centymetra, a szerokość od 0,3 do nawet 4 centymetrów. Zależnie od średnicy tarcz wyróżnia się małe bruzdownice oraz bardzo duże. W związku z bardzo dużym zapyleniem podczas prac, urządzenie pozwala nam na przyłączenie odkurzacza.

Zanim zaczniemy pracę z tym urządzeniem, do sprawdźmy dokładnie rozstaw ostrzy. Musimy także pamiętać, aby włączyć urządzenie i dopiero po króciutkiej chwili je zanurzyć w materiale. W czasie pracy z bruzdownicą panuje zwykle bardzo duże zapylenie. Musimy pamiętać o odpowiedniej odzieży, masce ochronnej oraz okularach. Warto urządzenie podłączyć do odkurzacza. Dzięki temu na pewno zaoszczędzimy sporo czasu na sprzątaniu po pracy.