Projekty aranżacje

Portal ogólotematyczny

Dlaczego warto się zdecydować na zakup roślin wiszących do domu?

Wiszące rośliny to świetny wybór dla tych, którzy chcą dodać trochę zieleni do swojego domu, ale nie mają zbyt wiele miejsca. Są również świetne dla tych, którzy mieszkają w małych mieszkaniach, ponieważ mogą być zawieszone na ścianie lub nawet na suficie.

Najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o wiszące rośliny, jest to, że potrzebują dużo światła. Jeśli chcesz, aby dobrze się rozwijały, to powinieneś umieścić je w słonecznym miejscu w pobliżu okna z dużą ilością światła przechodzącego przez nie. Możesz również użyć sztucznego oświetlenia, jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości światła słonecznego w ciągu dnia.

Istnieje tak wiele opcji, jeśli chodzi o wiszące rośliny. Można się o tym przekonać przeglądając wybór znajdujący się pod wskazanym adresem https://www.florapoint.pl/kategoria-produktu/rosliny/domowe/rosliny-wiszace/. Oto niektóre z najbardziej popularnych rozwiązań:

Sukulenty

Sukulenty są idealne do wiszących koszy, ponieważ mają płytkie korzenie i nie potrzebują dużo wody. Sukulenty występują również w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu łatwo je wkomponować w każdą przestrzeń. Niektóre przykłady to wężownica, aloes, roślina jadeitowa i pająk.

Orchidee

Orchidee mogą być wymagającymi, ale satysfakcjonującymi roślinami domowymi, ponieważ wymagają dużo światła, ciepła i wilgoci – wszystkie rzeczy, w które większość domów nie jest wyposażona. Ale jeśli uwielbiasz dostawać prezenty z kwiaciarni, których nie możesz znieść wyrzucając je po tygodniu, to orchidea jest warta wypróbowania!