Projekty aranżacje

Portal ogólotematyczny

Do kogo należy ten numer

Gdy nasz telefon dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, często nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to na pewno uczynić, ponieważ nieznany nam jest numer telefonu, jaki pokazuje się na urządzeniu. Najczęściej chcemy odkryć posiadacza obcego numeru, dlatego sięgamy po komórkę, a wtedy rozmowa często się urywa. Możemy mimo tego w inaczej odkryć dzwoniącego rozmówcę. Jak to zrobić?

Od razu zrezygnujmy z przepatrywania książek z numerami, bo one już od dawna nie wypełniają swoich funkcji. Lepiej postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy dziś specjalne strony wirtualne, które interesują się jedynie numerami – odkrywają je, określają i piszą, do kogo one mogą należeć. Wejdźmy więc na tego typu stronę i potem wpiszmy do jej komórki numer, jaki nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko dostaniemy odpowiedź zawierającą informacje odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie strony są aktualizowane nie tylko przez ich właścicieli, ale także przez zwykłych internautów. Oni oceniają numery, piszą, do jakiej osoby one należą i ustalają, czy są one niegroźne. My sami również możemy pisać wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, by w pewnym sensie uprościć życie innym osobom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być właścicielem danego numeru, więc musimy tylko wziąć informacje z tych stron. Czyńmy tak zawsze, gdy będziemy się wahać, czy możemy spokojnie odbierać swój telefon. Dobrze bowiem zawsze być ostrożnym.