Projekty aranżacje

Portal ogólotematyczny

Jak wybrać chustę do noszenia dziecka?

Chusty do noszenia dzieci cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim świeżo upieczeni rodzice mogą budować wyjątkową więź z dzieckiem, dając mu to, co najważniejsze – czyli bliskość, ciepło i odgłos serca, które bije dla niego. Chusty ceni się także za względy praktyczne, a w tym wolne ręce podczas noszenia dziecka i możliwość zachowania prawidłowej postawy ciała. Współczesny rynek oferuje nam niezwykłą różnorodność chust dla niemowlaków. Jak wybrać najlepszą?

Jaki rozmiar?

Przy wyborze rozmiaru chusty weź pod uwagę wiązania, jakie zamierzasz wykonywać. Jedne potrzebują więcej, a inne mniej materiału. Podstawowym wiązaniem jest kieszonka, do której potrzebujesz chusty o średniej długości. Z takiej samej chusty wykonasz również mniej skomplikowane wiązania, czyli kangura klasycznego i na biodrze oraz plecak. Do podwójnego X i podwójnego hamaku potrzebujesz większej chusty.

Materiał przyjazny dziecięcej skórze

Chusta powinna być miękka, przyjemna w dotyku, całkowicie bezpieczna dla wrażliwej skóry niemowlaka, a przy tym nieprzeciętnie wytrzymała. Postaw na produkt przygotowany z naturalnych materiałów, które delikatnie otulą ciało malucha, zapewniając mu pełen komfort. 

Marka KENHURU oferuje chusty stworzone z miękkiej bawełny czesanej wyprodukowanej w Polsce oraz z solidnego jedwabiu importowanego od najlepszych włoskich i japońskich producentów. Wyjątkową jakość wykorzystywanych tkanin potwierdzają deklaracje AZO FREE i certyfikat OEKO TEX-100. Chusty KENHURU znajdziesz na stronie https://kenhuru.com/.

Optymalna grubość chusty

Grubość chusty też ma znaczenie! Na początek wystarczy Ci cienki, miękki, łatwo dociągający się model o grubości 220-230 g/m2. Taka chusta doskonale sprawdza się do noszenia noworodka.

Za najwygodniejsze uważa się chusty o gramaturze powyżej 250 g/m2, które nie wbijają się w ramiona nawet przy cięższym dziecku.