Projekty aranżacje

Portal ogólotematyczny

Jak wygląda wynajem igłofiltrów?

Wynajem igłofiltrów to często wybierana usługa, szczególnie gdy pojawia się potrzeba przygotowania danego gruntu pod inwestycje budowlane lub do przeprowadzenia wykopów. Poniżej przedstawiamy zasady wynajem igłofiltrów oraz wskazujemy na najważniejsze sprawy w trakcie poszukiwania zaufanego kontrahenta.

Wynajem zestawów igłofiltrowych – krok po kroku 

Najczęściej wybierany zestaw obejmuje agregaty pompowe oraz elastyczne igłofiltry o średnicy 32 mm. Wariant taki stosowany jest do przygotowania gruntów pod inwestycje jak i w celu obniżenia poziomu wód gruntowych. Do bardziej zaawansowanych prac – takich jak odwadnianie wysoko przepuszczalnych gruntów – stosuje się igłofiltry o średnicy nawet 63 mm.

Rodzaj i ilość stosowanych akcesoriów, ich konfiguracja, jak również długość samego kolektora i ilość igłofiltrów dobierana jest przez ekspertów, z których oferty korzystasz. Dopasowują oni zestaw urządzeń do Twoich konkretnych potrzeb. Polecamy pod tym względem kontakt z hamer.pl, którego pracownicy służą profesjonalnym doradztwem w wyborze optymalnego zestawu igłofiltrów. 

Od czego zależy wybór zestawu igłofiltrów? 

W trakcie dobierania instalacji igłofiltrowej bierze się pod uwagę takie sprawy jak jakość i stan konsolidacji gruntu, napływ i poziom wód gruntowych, rozmiar terenu, jego kształt i nachylenie. Również czas użytkowania instalacji ma znaczenie. Instalacje mogą pracować do momentu uzyskania zamierzonego efektu, jak i do momentu zakończenia prac na danym terenie.

W większości przypadków ilość igłofiltrów znajdujących się w jednej instalacji mieści się w przedziale od kilkunastu do 50 urządzeń. Przy bardziej wymagających terenach, ilość igłofiltrów może być jeszcze większa.