Projekty aranżacje

Portal ogólotematyczny

Łazienka skąpana w szarości

Styl skandynawski króluje w naszych domowych wnętrzach od wielu sezonów i wszystko wskazuje na to, że będzie cieszył się ogromną popularnością jeszcze przez długi czas. Symboliczny dla takich aranżacji stał się kolor szary w różnych odcieniach i właśnie tę barwę z powodzeniem można wykorzystać w praktycznej, nawet nieco surowej łazience.

Szarość w połączeniu z bielą

Trzeba przyznać, że kolor szary jest tak samo praktyczny, jak biel, właśnie dlatego właśnie te barwy są najczęściej wykorzystywane w łazienkowej przestrzeni. Do tego optycznie powiększają niewielkie przecież wnętrze, są eleganckie, klasyczne i wprowadzają w klimat idealnej sterylności. W łazienkach sprawdzi się zarówno kolor jasny szary, jak i grafitowy. Z powodzeniem można zresztą łączyć różne odcienie, bo wszystkie pasują do uniwersalnej bieli, której zapewne nie zabraknie w tym pomieszczeniu. Mnóstwo inspiracji można znaleźć na https://elazienki.pl/k/plytki-ceramiczne/plytki-lazienkowe/kolor:szary-i-srebrny/. Tam również dostępne są rozmaite wzory, rozmiary i kształty płytek łazienkowych w tej barwie.

Styl szarej łazienki

W zależności od tego, jakie szare elementy wykończenia łazienki wybierzesz, z łatwością stworzysz unikalny styl całego wnętrza. Szarość z czernią sprawdzi się w łazienkach loftowych, natomiast szarość ze srebrem będzie idealna w łazienkach nowoczesnych i tych w stylu glamour. Kolor szary pięknie ożywi również klasyczną, białą łazienkę, wystarczy dodać nawet niewielkie, barwne elementy, aby ją urozmaicić.