Projekty aranżacje

Portal ogólotematyczny

Mikrokomputer Raspberry Pi – dlaczego warto go kupić?

To urządzenie znalazło wiele zastosowań wśród miłośników nowinek technologicznych. Sprawdź, czym wyróżnia się mikrokomputer Raspberry Pi i dlaczego warto po niego sięgnąć. W tym poradniku znajdziesz szczegółowe informacje.

Co to jest Raspberry Pi?

To miniaturowy komputer, który oferuje komfort pracy przy wielu podstawowych zadaniach. Nie pobiera zbyt dużo energii i można go zabrać ze sobą wszędzie. Sprzęt wyposażony jest w układ Broadcom. Ponadto na pokładzie najnowszej wersji zainstalowano procesor o taktowaniu na poziomie 1,5 GHz. Możesz również liczyć na port USB, moduł WiFi, funkcję Bluetooth, złącze Ethernet oraz wiele innych funkcjonalności. 

Gdzie kupisz Raspberry Pi? Szeroką i zróżnicowaną ofertę mikrokomputerów przygotował sklep elektroniczny Botland. Z powodzeniem znajdziesz tu sprzęt i akcesoria idealnie dopasowane do osobistych potrzeb. Zdecydowanie warto zapoznać się z asortymentem i rzucić okiem na listę dostępnych modeli.

Najważniejsze funkcje Raspberry Pi

Najnowsza wersja mikrokomputera Raspberry Pi oferuje szybką łączność bezprzewodową. Urządzenie obsługuje pasma 5 GHz oraz 2,4 GHz. Ponadto wspiera standard 802.11b/g/n/ac. Natomiast kontroler Ethernet oferuje prędkość do 1000 Mbit/s. To tylko niektóre spośród wielu zalet, jakie przemawiają za zakupem urządzenia. Pamiętaj, że sprzęty dostępne są w kilku wersjach, a te najnowsze z powodzeniem znajdziesz w sklepie Botland. To świetna propozycja dla wymagających klientów.