Projekty aranżacje

Portal ogólotematyczny

Dom

Od czego zacząć remont łazienki?

Kiedy przychodzi taki moment, że musisz zaplanować remont łazienki najlepiej przygotować kosztorys takiego remontu i wyznaczyć sobie budżet jaki jesteś w stanie przeznaczyć na tą inwestycję. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że kosztorys jest dosyć ogólny, więc przy wykonaniu kwoty za poszczególne etapy mogą się nieznacznie różnić. Warto zastanowić się nad pomocą projektanta, który dokładnie wyceni nam ilość potrzebnych materiałów, czy poszuka ciekawych ofert i pomysłów na aranżację.

Co powinien zawierać kosztorys remontu łazienki?

W kosztorysie remontu łazienki na pewno musisz uwzględnić wszystkie etapy. Zaczynając od rozbiórki obecnych płytek, armatury itp., kolejno ważne jest obliczenie ilości materiałów potrzebnych do realizacji remontu (płytki, kleje, fugi), należy zastanowić się nad wyborem wanny, prysznica, sedesu, umywalki. Nie zapominaj również o dodatkach takich jak wieszaki, oświetlenie, czy dekoracje. W kosztorysie oczywiście uwzględnij należności dla ekipy remontowej, czy  wywóz gruzu z łazienki.

Na jakie „pułapki” w kosztorysie uważać?

Ustalając kosztorys remontu łazienki pamiętaj o wszystkich tak zwanych „małych wydatkach” – na przykład krzyżyki do fugi, czy oprawki na gniazdka i włączniki – które, zdaje się nie kosztują wiele, ale nakładając na siebie kilka takich właśnie drobnych elementów może wyjść spora suma. Z dodatkowych kosztów, jakie często są zapominane pamiętaj o syfonach, czy bateriach które często nie są w zestawach z armaturą.  kompleksowe remonty