Projekty aranżacje

Portal ogólotematyczny

Zlew granitowy – jak wybierać, by trafić?

Zlewy granitowe, nazywane także zlewami kwarcowymi, kamiennymi lub kompozytowymi – to produkty wykonane z mieszanek kwarcowych oraz żywicznych. Dzięki obecności kwarcu, zlew zyskuje unikatowy design, który z pewnością będzie pasował do wielu stylowych kuchni. Obecność żywic wpływa pozytywnie na wytrzymałość zlewu, który będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne, odbarwienia oraz wpływ niskich i wysokich temperatur.

Ilość komór w zlewie granitowym 

Jak każdy zlew, również modele granitowe dostępne są w wersjach o odmiennej liczbie komór. Zlew dwukomorowy to wciąż wybór najpopularniejszy. W oczach klientów zyskują też zlewy z dodatkową półkomorą. 

Po produkty granitowe jednokomorowe sięgają przede wszystkim osoby posiadające niewielkie kuchnie oraz single. Dobrym pomysłem jest wówczas również zakup zlewu narożnego. 

Kolorystyka zlewów granitowych 

Dostępne Są rozmaite wersje o rozbudowanej kolorystyce, jak również modele prezentujące podstawowe odcienie. Najczęściej wybór pada na zlewy czarne, beżowe, grafitowe oraz szare. Modele takie świetnie sprawdzą się w kuchniach urządzonych w stylu nowoczesnym, loftowym lub bogatym. Do kuchni rustykalnych oraz boho polecamy przede wszystkim zlewy beżowe.

Pielęgnacja zlewów granitowych 

Aby zachować zlew w maksymalnie dobrej kondycji, należy dokładnie oczyszczać go oraz osuszać po każdym myciu. Niestety, ale herbata, kawa i inne płyny mogą wywoływać przebarwienia na powierzchni granitu. Dlatego warto przynajmniej raz dziennie przetrzeć zlew chłonną ściereczką, która pomoże usunąć wszelkie substancje powodujące przebarwienia.