Projekty aranżacje

Portal ogólotematyczny

Dom

Mycie dachów

Wszelkie pokrycia dachowe zarówno blaszane, ceramiczne, betonowe, bitumiczne, jak również drewniane potrzebują, co pewny czas naprawienia, ponieważ na skutek funkcjonowania elementów powietrznych blachy korodują, dachówki szybko się brudzą, pojawiają się mchy, porosty oraz przebarwienia. Należałoby co pewien czas kontrolować stan techniczny pokrycia dachowego, takie postępowanie pozwala zapobiec przeciekom oraz potencjalnej potrzeby zmiany dachu, lub danych składników. W wypadku blachy podstawowym symptomem jest pojawienie się korozji, co przyczynia się do łuszczenia oraz odpryskiwanie farby. Jak winno wyglądać mycie dachów Warszawa?

Czemu mycie dachów jest konieczne?

Mycie dachów to niewątpliwa nieodzowność, bez względu na to jaki masz budynek, jakiego typu jest to pokrycie oraz jaki rezultat pragniesz osiągnąć. Po pierwsze mycie dachu odnawia jego piękno i elegancki wygląd. Również zabrudzenia takie jak: porosty, mchy, ptasie odchody, kurz oraz różnorodna roślinność w dłuższej perspektywie mogą przyczynić się do uszkodzenia budowy dachów, natomiast w skrajnych wypadkach być czynnikiem dotkliwego w skutkach pożaru.

Czemu należałoby polecić mycie dachów Warszawa ekspertom?

Warunki powietrzne, wielkie nasłonecznienie, gromadzący się latami brud oraz pył, zabrudzenia z kominka oraz wreszcie mech, glony oraz porosty mogą z czasem osłabić warstwę pokrycia dachowego. Niezwykle istotne jest więc niezwykle precyzyjne jego stałe oczyszczenie. Często wymaga to wykorzystania silnych, specjalnych preparatów chemicznych, co może być szkodliwe dla zdrowia. Mycie dachu wiąże się również z potrzebą wejścia na niego oraz poruszania się po jego przestrzeni.